Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  10 Грудня 2016, 16:12

В Україні презентували книгу про Андрія Сахарова - один із тих, хто озвучував і просував ідеї миру на весь світ

9 грудня 2016 року в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція, присвячена презентації книги «Герой Радянського союзу» про Андрія Сахарова та концерту пам’яті великого активіста і правозахисника.

«Для сьогоднішньої Україні як ніколи актуально знати особистість Андрія Сахарова. Із точки зору міжнародної адвокації, сьогодні нам не вистачає таких людей як Сахаров. Найактуальнішими у світі наразі є права людини. Він був одним із тих, хто озвучував і просував ідеї миру на весь світ», - зазначила Джапарова.

Мустафа Джемілєв, учасник дисидентського руху, політв’язень, Уповноважений Президента України з питань корінного народу Криму, поділився власними історіями з життя та наголосив на ролі Андрія Сахарова в національно-визвольному русі кримськотатарського народу.

"Своєю демократичністю Сахаров закликав багатьох ставати на бік ненасильницької боротьби. Він завжди привертав увагу світу на порушення прав кримськотатарського народу та неодноразово наполягав на негайному поверненні депортованого народу на свою Батьківщину», - повідомив Мустафа Джемілєв.

Колишній дисидент і політв’язень, президент Ассоціації Психіатрів України Семен Глузман зазначив, що цей день дає змогу ще раз нагадати про велику особистість дисидента. «За декілька днів відбудеться день пам’яті Андрія Сахарова. Кожного року ми відзначаємо цей день аби нагадати про людину, яка залишиться в пам’яті не тільки українців, але і широкого міжнародного загалу», - наголосив Глузман.

Остапенко Дмитро, генеральний директор Національної філармонії України повідомив про концертну програму, яка відбудеться 15 грудня в Національній філармонії. «До концерту Дня пам’яті А. Сахарова залучені найкращі творчі сили. У програмі візьмуть участь чисельні міжнародні музичні колективи та хори України. Попередньо було проведено низку зустрічей із міжнародними організаторами з нагоди такої події. Очікується також проведення акції вшанування пам’яті видатного академіка та правозахисника А. Сахарова», - зазначив Остапенко.

У прес-конференції участь взяли: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Семен Глузман – лікар-психіатр і правозахисник, колишній дисидент та політв’язень, президент Ассоціації Психіатрів України; Мустафа Джемілєв – політичний та громадський діяч СРСР і України, один із провідників кримськотатарського національного руху, правозахисник, учасник дисидентського руху, політв’язень, народний депутат України від фракції партії Блок Петра Порошенка, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу; Дмитро Остапенко – генеральний директор Національної філармонії України.


Перейти до списку публікацій