Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  1 Вересня 2016, 10:09

МІП: З 6 тисяч українців РФ у Криму склали «списки» терористів та екстремістів, з яких понад 20 кримчан

31 серпня в Українському кризовому медіа-центрі відбувся брифінг, присвячений переслідуванню кримського журналіста Миколи Семени, проти якого у травні 2016 р. слідчі ФСБ Росії порушили кримінальну справу за фактом публікації статей, що містили «заклики до порушення територіальної цілісності Російської Федерації».

За словами Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової, в окупованому Росією Криму будь-яке право на свободу слова повністю винищується. «Ряд медіа виїхали з окупованого Криму за неможливістю працювати в умовах окупації. Кричущим явищем наразі є факт так званих «списків» терористів та екстремістів, який нараховує більш ніж 6 тисяч осіб і серед яких понад 20 кримчан. До них належать М. Семена та А. Андрієвська», - зазначає Еміне Джапарова.

За ініціативою Міністерства інформаційної політики М. Семену було подано до нагороди почесною медаллю до 25 річниці Незалежності України. Володимир Притула, керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» зазначив, що ніяких закликів стосовно перерозподілу територій Російської Федерації у його текстах не було та не містилося ніякої інформації яка могла б слугувати підставою для його переслідування та затримання під підписку про невиїзд. «Національна спілка журналістів України, медіа профспілки України підтримують Миколу Семену та розраховують на підтримку широкої української та міжнародної правозахисної спільноти у сприянні вивезення його на лікування до материкової України, адже є серйозні побоювання стосовно його здоров’я, що можуть призвести до його інвалідності».

У заході взяли участь: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Олександр Попков – адвокат М. Семени; Володимир Притула – керівник кримського проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії».


Перейти до списку публікацій