Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  16 Вересня 2016, 18:09

Еміне Джапарова: "Прикладом МІП можуть скористатися інші міністерства українського Уряду"

16 вересня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему: «Стратегія збереження та сталого розвитку культури, традицій та національного колориту та самобутності кримських татар», організована Міністерством інформаційної політики України.

У ході заходу обговорювалися шляхи об'єднання, соціалізації і збереження етнічності кримських татар. Перший заступник Міністра інформаційної політики, Еміне Джапарова зазначила: «Вкрай важливо, що з'явилося ще одне міністерсво після МІП, яке запровадило посаду радника з питань Криму. Це має слугувати прикладом іншим. Захист культури кримських татар, їх інтеграція до українського та світового культурного дискурсу є елементами захисту корінного народу від ряду утисків та репресій в умовах окупації».  

Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, повідомив про розробку механізмів культурної, соціальної, інформаційної та економічної реінтеграції Кримського півострову після його деокупації: «Відповідно до пункту 10, статті 112 про створення ефективного механізму захисту прав корінних народів і національних меншинств, був розроблений план заходів по реалізації Національної стратегії в сфері прав людини на період до 2020 року, який був схвалений Кабінетом Міністрів України постановою від 23.09.2015 року. Згідно з цим планом, Міністерству культури доручено розробити законопроект по правам корінних народів, в рамках чого планується спільна робота та громадські обговорення з Меджлісом, МІП і представниками суспільства». 

Перший заступник міністра культури України, Світлана Фоменко, підтвердила слова Барієва про роботу над відповідним законом і повідомила: «Два роки тому було створено державне підприємство «Кримський дім». Нажаль, сьогодні відсутня активна робота цієї організації, хоча ми сподівалися, що саме вона стане культурним, освітнім, просвітницьким центром життя кримськотатарського народу. Проте у жовтні ми плануємо оголосити конкурс на посаду керівника ДП «Кримський дім», таким чином давши урядовий імпульс розвитку установи, яка б стала серцем гуртування кримськотатарського народу». 

Есма Аджієва, нещодавно призначений радник Міністра культури України, координатор проекту «Візерунки світу» представила свій проект: «Цього року в Києві, завдяки фінансовій підтримці Швейцарської агенції розвитку та співробітництва, ми змогли створити робочі місця для майстрів прикладного мистецтва, котрі працюють з ювелірними металами, у техніці кримськотатарської філіграні, є спеціалістами в унікальній кримськотатарській вишивці, кераміці. Ці вчителі з числа молодих кримських татар навчають своєму мистецтву дітей і разом ми відтворюємо велику колекцію прикладного мистецтва, що включає в себе предмети побуту, одяг, ювелірні прикраси та металічні вироби кримських татар. Результати нашої роботи будуть представлені згодом». 

Участь у прес-конференції взяли: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Світлана Фоменко, Перший заступник міністра культури України; Аджієва Есма, радник Міністра культури України, координатор проекту “Візерунки світу”, що здійснюється за фінансової підтримки SDC (Швейцарська агенція розвитку та співробітництва (ШАРС/SDC); Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, що 9 серпня 2016 року, в рамках комунікаційної кампанії до Дня корінних народів, також відбулася презентація стратегії публічної дипломатії кримських татар, розробленої командою експертів.


Перейти до списку публікацій