Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  16 Серпня 2016, 15:08

Еміне Джапарова: «Доступ іноземних журналістів в Крим - запорука захисту політичних в’язнів»

1 

16 серпня в ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція щодо судових процесів над кримськими татарами в окупованому Криму.

«Окупаційна влада системно діє аби, з одного боку, вичавити активних кримських татар з Криму, з іншого - змусити всіх, хто залишився мовчати. У той же час, російські дипломати роблять все можливе аби привозити до окупованому півострова делегації лояльних міжнародних експертів, журналістів, депутатів та політиків з тим, щоб вони на весь світ розповідали про «райське життя» під РФ-прапором. Тому, наша задача - зробити все можливе аби доступ до Криму міжнародних правозахисників та журналістів, які б доносили реальний стан речей із порушеннями прав людини, був зручним та швидким», - зазначила Перший заступник Міністра Еміне Джапарова.

1

За словами Рафата Чубарова в Україні  буде створено Міжнародний правозахисний комітет у справах Криму.

«В умовах повної ізоляції Криму, коли кримськотатарський народ, по суті, став заручником окупаційної влади, Меджліс і правозахисники створюють Міжнародний комітет, покликаний залучати у тому числі й міжнародну допомогу для забезпечення прав людини на півострові, - заявив глава Меджлісу кримскотатарского народу.

Він уточнив, що найближчим часом будуть оприлюднені принципи створення цього комітету - поки що під  умовною назвою "Крим", - який спиратиметься на діяльність організацій, що протягом 2-х років займаються питаннями забезпечення прав людини.

Адвокат Микола Полозов, в свою чергу, заявив: «Кримські татари переслідуються у справі від 26 лютого 2014 року за мітинги, організовані Меджлісом проти незаконної окупації  Криму Російської Федерацією. Немає сумнівів, що, як і в інших кримінальних справах РФ, відкритих проти українських громадян,  результат вирішений наперед . Російська влада чинять тиск і використовує кримінальний терор в Криму. Мова йде не про побутовий кримінал, йде акція залякування. РФ намагається залякати цим терором і переслідуваннями українців і кримських татар з метою позбавити їх права голосу».

В заході взяли участь: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Рефат Чубаров, народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу; Марк Фейгін, адвокат заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, колишній адвокат Надії Савченко; Микола Полозов, адвокат заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова й Ахтема Чийгоза, а також адвокат у справі Хайсера Джемілєва, сина лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, колишній адвокат Надії Савченко.

Нагадаємо, що свідченням репресивної політики Росії проти кримських татар насамперед є той факт, що станом на сьогодні на території Криму, нараховується: 24 політв’язні, 16 зниклих та 10 загиблих, серед них кримських татар – 18 політв’язнів, 10 зниклих та 7 загиблих.


Перейти до списку публікацій